Liga Sportivilor

Echipajul pentru performanță

FELICITĂRI, Simon Mureșan, Antonio Nițu și Francesca Corneliu! Sunteți un exemplu de perseverență și de pasiune pentru sport!

Campionii noștri juniori de judo (CSM București) au demonstrat încă o dată că talentul, munca și perseverența duc la rezultate extraordinare. La Campionatul Național de Seniori, desfășurat recent, Simon Mureșan și Antonio Nițu, ambii sportivi U18 antrenați de Gheorghiță Mureșan, au cucerit medaliile de bronz la categoriile lor de greutate, 73 kg și respectiv 60 kg.

#Judo #CampionatNaționalDeSeniori #TineriSportivi #PerformanțeDeExcepție #BravoChampions

Acești tineri campioni au luptat cu inima și au reușit să se claseze pe podium la un nivel mai înalt decât cel la care concurează, dovedind astfel că nu există limite pentru realizările lor. De asemenea, Francesca Corneliu, antrenată de Aurel Bârcă, a obținut medalia de argint la categoria 70 kg, demonstrând că nu doar băieții se pot impune în acest sport.

Cu siguranță, aceste performanțe de excepție îi vor inspira pe tinerii sportivi de judo să continue să muncească cu pasiune și determinare, urmărind să atingă noi înălțimi în cariera lor. Este important să se rețină că sportul nu este doar despre rezultate, ci și despre a-ți depăși propriile limite și a crește ca individ. Prin dedicarea și pasiunea lor, acești tineri sportivi reprezintă cu mândrie clubul nostru și sunt un exemplu pentru generațiile viitoare de campioni de judo.

Rezumat: La Campionatul Național de Seniori, doi sportivi cadeți antrenați de Gheorghiță Mureșan, Simon Mureșan și Antonio Nițu, au câștigat medaliile de bronz la categoriile lor de greutate, iar Francesca Corneliu, junioară U21 antrenată de Aurel Bârcă, a obținut medalia de argint la categoria 70 kg. Acești tineri sportivi reprezintă cu mândrie clubul nostru și sunt un exemplu de perseverență și pasiune pentru sport.